O blogu

Hej!

Nazywam się Magdalena Dudek-Czajka i witam Cię na moim blogu RazemKuSzczesciu.pl

Niech będzie on dla Ciebie inspiracją w dążeniu do zdrowego i szczęśliwego życia!

logo strony

 

Co znajdziesz na blogu Razem Ku Szczęściu?

  • przepisy na zdrowe i smaczne dania frutariańskie, wegańskie, wegetariańskie oraz mięsne (wszystkie przepisy są bezglutenowe i bez krowiego nabiału)

Moją filozofią jest, aby 90 % tego co jemy było przygotowane w domu od podstaw – unikamy wtedy dodatku szkodliwych i tajemniczych składników w naszym pożywieniu.
Jestem ogromną zwolenniczką diety roślinnej jako najzdrowszej dla człowieka i najlepszej dla środowiska naturalnego, ale zdaję sobie sprawę, że nie każdy chce lub może zostać weganinem!
Jeśli jesteś wszystkożercą, który chce lepiej się odżywiać, to także jest miejsce dla Ciebie!

  •  recenzje kosmetyków naturalnych i sposoby na naturalną pielęgnację ciała,

Od kiedy zaczęłam interesować się zdrowym stylem życia zrozumiałam, że znaczenie ma nie tylko to co jemy, ale też jakie kosmetyki na siebie nakładamy, jakich produktów używamy do sprzątania i w jakim środowisku żyjemy.
Przeraża Cię ilość naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych dostępnych na rynku? Nie wiesz od czego zacząć? Masz wątpliwości, czy skład podany przez producenta jest na pewno naturalny? Moje rzetelne recenzje kosmetyków i środków czystości Ci w tym pomogą.

  • posty propagujące aktywność fizyczną

Z licznych względów nie chcemy i nie jesteśmy w stanie uprawiać takich dyscyplin jak jazda na nartach czy choćby bieganie na długich dystansach. Mimo to uważamy się za osoby wysportowane i w dobrej kondycji. Naszym wyborem jest chodzenie, jeżdżenie na rowerze i pływanie.
Nie lubisz „sportu”? Znajdziesz tu inspiracje jak przemycić go do swojego życia choćby w minimalnym stopniu, a Twoje ciało Ci podziękuje!

  • relacje z podróży wraz ze wszystkimi niezbędnymi informacjami turystycznymi

Uwielbiam planować podróże – mogłabym to robić zawodowo!
Jeśli chcesz gdzieś pojechać lub polecieć, a nie wiesz gdzie nocować, zrobić zakupy, tanio zaparkować samochód, co warto zwiedzić i za ile – tutaj znajdziesz te informacje (baza naszych destynacji będzie się powiększać z czasem).

 

Kilka słów o mnie

W momencie powstania tego bloga mam 32 lata. Z zawodu jestem inżynierem elektrykiem i technikiem farmacji. Jak widzisz, rozpiętość moich zainteresowań zawodowych jest szeroka. Tak się jednak zdarzyło, że ostatnie lata spędzam realizując się jako pełnoetatowa pani domu.
Jestem z natury poszukiwaczką wiedzy w związku z czym stale i uparcie poszerzam swoje wiadomości z zakresu różnych dziedzin: dietetyki, zdrowego stylu życia, alternatywnych metod leczenia, kosmetyków naturalnych, organizacji czasu i wielu innych. Skoro „studiuję” te tematy od kilku lat uważam się za specjalistę w zakresie szeroko rozumianego zdrowego stylu życia!

Ponieważ z natury jestem szczupła, większość mojego życia spędziłam na objadaniu się pizzą, chipsami i wszelkimi fast foodami. Nie interesowały mnie diety i jedzenie zieleniny. Cały mój styl życia był daleki od ideału!
Punktem zwrotnym była dla mnie diagnoza lekarska z 2014 roku – Reumatoidalne Zapalenie Stawów – autoimmunologiczna choroba powodująca degenerację stawów co prowadzi do pełnej niepełnosprawności ruchowej. Po kilku tygodniach załamania postanowiłam wziąć życie w swoje ręce i całkowicie je zmienić. Stąd wzięła się moja pasja do zdrowego stylu życia!

Zamiana nawyków mojej rodziny polegała na:

  • całkowitej choć stopniowej przemianie diety na zdrową i bogatą w składniki odżywcze
  • minimalizacji używanych kosmetyków
  • stosowaniu niewielkiej ilości nietoksycznych środków czystości
  • wprowadzeniu dobrych suplementów
  • zmiany myślenia na pozytywne i zbliżeniu się do natury

Czy to wystarczyło? Miałam to szczęście, że trafiłam na lekarza, który dobrze dobrał mi lek. Podczas pierwszych dwóch lat choroby byłam pod jego czujnym okiem, jednocześnie samodzielnie zmieniając wszystkie swoje nawyki. Nasze wspólne działanie doprowadziło do zatrzymania mojej choroby i w styczniu 2017 r wspólną decyzją odstawiłam leki, pozostając jedynie przy wszystkich wprowadzonych zmianach. Od tego czasu choroba nie postępuje, a ja z każdym dniem czuję się lepiej!

Mam nadzieję że moja historia będzie dla Ciebie inspiracją, niezależnie od tego czy jesteś osobą chorą czy wolisz zapobiegać niż leczyć i po prostu chcesz przeżyć swoje życie w zdrowiu!

Malta 2016

Mam wielką nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej!

 

Gdzie mnie znajdziesz?

Kanał YouTube

Instagram – konto razemkuszczesciu

Instagram – konto prywatne

Fanpage na Facebooku

Follow

 

 

Disclaimer:

Nie jestem dietetykiem, trenerem ani lekarzem i nikogo nie namawiam do rezygnacji z konsultacji dietetycznych i lekarskich. Witryna razemkuszczesciu.pl ma na celu przekazanie informacji w celach edukacyjnych i popularnonaukowych oraz moich poglądów i doświadczeń, i nie ma na celu zastępować opieki medycznej wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia. Nie biorę odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki samoleczenia chorób i mogących wynikać z tego następstw.